آهسته ایران سیاسی ایرانی انتخابات ایرانیان

آهسته: ایران سیاسی ایرانی انتخابات ایرانیان دولت روحانی انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار پزشکی چند خاصیت بلوبری جهت سلامت مغز

بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف بلوبری می‌تواند با پیشگیری از زوال عقلی و اصلاح قدرت حافظه به سلامت مغز کمک کند. 

چند خاصیت بلوبری جهت سلامت مغز

چند خاصیت بلوبری جهت سلامت مغز

عبارات مهم : حافظه

بررسی ها نشان می دهد مصرف بلوبری می تواند با پیشگیری از زوال عقلی و اصلاح قدرت حافظه به سلامت مغز کمک کند.

به گزارش ایسنا، بلوبری فواید قابل توجهی جهت سلامت بدن دارد. این میوه حاوی آنتی اکسیدان است که بدن را در برابر مبتلا شدن به امراض و خطرات مرتبط با اوج رفتن سن حفظ می کند. این میوه به علت خاصیت هایی که جهت مغز، تقویت عملکرد شناختی و قدرت حافظه حتی در سنین اوج دارد، آشنا شده است است.

چند خاصیت بلوبری جهت سلامت مغز

به گفته کارشناسان ، مصرف مداوم این میوه نارسایی و اختلال در حافظه و ناهماهنگی اندام های حرکتی را که با زیاد کردن سن مرتبط هست، کم کردن می دهد.

سایت مدیکال دیلی در مطلبی به بعضی از فواید بلوبری جهت سلامت مغز پرداخته که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف بلوبری می‌تواند با پیشگیری از زوال عقلی و اصلاح قدرت حافظه به سلامت مغز کمک کند. 

کاهش خطر زوال عقلی: قدرت شناختی افراد با فزایش سن کم کردن می یابد که با داشتن رژیم غذایی سرشار از خوراکی های گیاهی همچون بلوبری می توان با این خطر مقابله کرد. در مطالعه انجام شده است روی تعدادی فرد بزرگسال که 30 میلی لیتر از عصاره این میوه را مصرف کرده بودند، مشخص شد فعالیت مغزی این افراد، جریان خون و حتی حافظه آنان اصلاح چشمگیری پیدا کرده است.

کاهش تاثیرات آلزایمر: آنتی اکسیدان موجود در این میوه جهت قدرت حافظه و عملکرد شناختی افراد بزرگسال بافایده است و از مبتلا شدن به آلزایمر پیشگیری می کند. آلزایمر نوعی زوال عقلی است و بر بخش هایی از مغز تاثیر می گذارد که قدرت حافظه، تفکر و صحبت کردن را کنترل می کند.

تاثیر در کم کردن قدرت حافظه ناشی از زیاد کردن سن: این میوه به علت دارا بودن ترکیب هایی، سلول های مغزی را در برابر رادیکال های آزاد حفظ می کند. مطالعه انجام شده است در سال 2012 نشان می دهد بلوبری مسیری را که عصب ها در مغز با یکدیگر ارتباط پیدا می کنند، عوض کردن می دهد. همچنین از التهاب در مغز که به عصب ها آسیب می زند جلوگیری کرده و تعادل حرکتی را تقویت می کند.

چند خاصیت بلوبری جهت سلامت مغز

تقویت سلامت روان: طبق مطالعه انجام شده است میوه بلوبری می تواند به شاد شدن مبتلایان به افسردگی کمک کند. بر اساس مطالعه انجام شده است در سال 2016 مصرف بلوبری به کم کردن فاکتورهای زیست شیمیایی و ژنتیکی تاثیرگذار در افسردگی و اقدام به خودکشی کمک می کند.

واژه های کلیدی: حافظه | سلامت | مطالعه | آلزایمر | آلزایمر | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs