آهسته ایران سیاسی ایرانی انتخابات ایرانیان

آهسته: ایران سیاسی ایرانی انتخابات ایرانیان دولت روحانی انتخابات ریاست جمهوری اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از پور عرب و هاشم‌پور تا کرامتی وبهرامی

این روزها فیلم های مختلفی روی پرده های سینما رفته هست. آثاری که در اکران عمومی میزبان مخاطب ها هستند و بلیت گران قیمتی هم معادل ۱۵ هزار تومان دارند زیاد بر بازی

از پور عرب و هاشم‌پور تا کرامتی وبهرامی

از پور عرب و هاشم پور تا کرامتی وبهرامی

عبارات مهم : ایران

این روزها فیلم های مختلفی روی پرده های سینما رفته هست. آثاری که در اکران عمومی میزبان مخاطب ها هستند و بلیت گران قیمتی هم معادل ۱۵ هزار تومان دارند زیاد بر بازیگرها و ژانرهایی مانند کمدی متکی هستند. درخشش کارگردان های ستاره کشور عزیزمان ایران رو به افول رفته هست. آنها دیگر مخاطب های فراوانی ندارند. اگر یادتان باشد زمانی فیلم هایی مانند «هامون» (۱۳۶۸) به کارگردانی داریوش مهرجویی، «اعتراض» (۱۳۷۸) به کارگردانی مسعود کیمیایی و «ناخدا خورشید» (۱۳۶۵) به کارگردانی ناصر تقوایی انبوه سینمادوستان را راهی صف های سینما می کرد. این اتفاق در حال حاضر کم تر رخ می دهد. فیلم هایی مانند «ساعت ۵ عصر» (۱۳۹۵) به کارگردانی مهران مدیری و «فروشنده» (۱۳۹۴) به کارگردانی اصغر فرهادی در روزهای اول اکران خود توانستند هیجان فزاینده ای ایجاد کنند که به دیگر فیلم های روی پرده تعمیم نیافت. این روزها بازیگرها و فیلم های کمدی هستند که مردم را به سینما می کشند، حتی اگر بد باشند! به عنوان نمونه چند سالی می شود که رضا عطاران با اینکه فیلم های درخشانی از لحاظ فیلمنامه و کارگردانی نداشته، با استقبال خوبی مواجه شده است هست. امسال زیاد ستاره های قدیم و تازه سینمای کشور عزیزمان ایران در اکران تابستانی حاضر هستند. به جز ستاره هایی که در ادامه گزارش به آن ها می پردازیم بازیگرهایی مانند محسن کیایی، هادی حجازی فر، رعنا آزادی ور، بهنوش بختیاری، بابک حمیدیان، ژاله صامتی، سام درخشانی، گوهر خیراندیش، بهاره کیان افشار، صابر ابر، مهدی فخیم زاده، هنگامه قاضیانی، جواد عزتی، شبنم مقدمی و احمد مهران فر نیز در اکران فصل تابستان حاضر هستند.

از پور عرب و هاشم‌پور تا کرامتی وبهرامی

رضا کیانیان
رضا کیانیان در سال های اخیر بازیگر کم کاری بوده هست. او این روزها با فیلم «دلم می خواد» (۱۳۹۲) به کارگردانی بهمن فرمان آرا روی پرده های سینما حاضر هست. در خلاصه این فیلم آمده است: «بهرام فرزانه نویسنده ای که مدت هاست نمی تواند داستان بنویسد. ناگهان بر اثر یک تصادف اتومبیل، آهنگی در ذهنش تکرار می شود که او را به رقص می آورد. همین اتفاق شوق نوشتن را در او بر می انگیزد». کیانیان نخستین حضورش در سینما را با فیلم «تمام وسوسه های زمین» (۱۳۶۸) به کارگردانی حمید سمندریان تجربه کرد، ولی بعضی اعتقاد دارند که او با فیلم «آژانس شیشه ای» (۱۳۷۶) به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در سینما جا افتاد.

مهناز افشار
مهناز افشار در چند سال گذشته تقریبا بازیگر پر کاری بوده هست. او این روزها با فیلم های «دارکوب» (۱۳۹۶) به کارگردانی بهروز شعیبی و «دلم می خواد» روی پرده سینماها رفته هست. خلاصه داستان «دارکوب» چنین است: «زنی معتاد (سارا بهرامی) دنبال شوهرش سابقش (امین حیایی) می رود تا بتواند از او پول بگیرد. ولی شوهرش با زن دیگری (مهناز افشار) ازدواج کرده است و یک دختر هم دارند. زن معتاد فکر می کند که این دختربچه باید فرزند خودش باشد …» فیلم «دوستان» (۱۳۷۸) به کارگردانی علی شاه حاتمی نخستین حضور سینمایی افشار هست، ولی بعضی اعتقاد دارند که او با فیلم «شور عشق» (۱۳۷۹) به کارگردانی نادر مقدس در سینما مطرح شد.

جمشید هاشم پور
جمشید هاشم پور با نام هنری جمشید آریا در دهه ۷۰ زندگی خودش به سر می برد. او روزهای پر فروغی در سینما کشور عزیزمان ایران به طور خاصه در دهه ۱۳۶۰ داشته هست. فیلم «آواز قو» (۱۳۷۹) با بازی هاشم پور نیز شور و حال خاصی به سینمای آخرهای دهه ۱۳۷۰ داده بود. او این روزها با فیلم «دارکوب» روی پرده سینماها رفته است.

بازیگری که یکی از شمایل های سینمای مردم پسند کشور عزیزمان ایران هست. البته هاشم پور هیچ گاه کلیشه نمانده و نقش های متفاوتی را هم بازی کرده هست. «جهنم سفید» (۱۳۴۷) به کارگردانی ساموئل خاچیکیان نخستین حضور جدی هاشم پور در سینماست، ولی بعضی اعتقاد دارند که او با فیلم «تاراج» (۱۳۶۳) به کارگردانی ایرج قادری تبدیل به سوپر استار سینما شد.

این روزها فیلم های مختلفی روی پرده های سینما رفته هست. آثاری که در اکران عمومی میزبان مخاطب ها هستند و بلیت گران قیمتی هم معادل ۱۵ هزار تومان دارند زیاد بر بازی

رضا عطاران
رضا عطاران که یکی از ستاره های پول ساز سینمای این روزهای کشور عزیزمان ایران است به واسطه حضور در تلویزیون تبدیل به یک ستاره شده است هست. او این روزها با فیلم های «مصادره» (۱۳۹۶) به کارگردانی مهران احمدی و «هزارپا» (۱۳۹۶) به کارگردانی ابوالحسن داودی روی پرده سینما هست. البته اکران «هزارپا» از ۱۴ تیر شروع می شود. عطاران اهل درجا زدن و بازی های تکراری نیست. او هر لحظه متفاوت و در ژانرهای درام و کمدی موفق بوده هست. فیلم «کلید ازدواج» (۱۳۷۶) به کارگردانی داود موثقی نخستین حضور عطاران هست، ولی بعضی اعتقاد دارند که کارگردانی و بازی در مجموعه های تلویزیونی «خانه به دوش»، «متهم گریخت» و «ترش و شیرین» باعث شهرت فراوان او شده است است.

ابوالفضل پورعرب
ابوالفضل پورعرب بازیگری است که در اوخر دهه ۵۰ زندگی خود به سر می برد و در سال های نهایی دهه ۱۳۶۰ یکی از ستاره های مهم سینمای کشور عزیزمان ایران بود. جالب است بدانید که «عروس» (۱۳۶۹) به کارگردانی بهروز افخمی هم نخستین فیلم پورعرب محسوب می شود و هم نخستین اثری است که باعث شهرت فزاینده او شد. این روزها پورعرب که بازیگر کهنه کار هنر هفتم با فیلم «به وقت خماری» (۱۳۹۶) به کارگردانی محمد حسین لطیفی روی پرده سینماها رفته هست. این فیلم یک کمدی اجتماعی راجع به یک مراسم ازدواج که تاکنون خلاصه داستانی از آن منتشر نشده هست. پورعرب در دهه ۱۳۸۰ حضور پر رنگی هم در تلویزیون داشت که اخیرا در این رسانه هم کم کار شده است است.

مهتاب کرامتی
مهتاب کرامتی در آخرین روزهای دهه چهارم زندگی اش قرار دارد. او بازیگری هست. او به سرعت تبدیل به صورت ای مورد توجه در سینما شد. کرامتی این روزها با فیلم «مرداد» (۱۳۹۵) به کارگردانی بهمن کامیار روی پرده های سینما رفته هست. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «زوج جوان پرستاری بعد از سال ها زندگی یکسان می خواهند صاحب فرزند شوند ولی به علت سابقه سقط جنین از نظر پزشکی فعلا امکان آن فراهم نیست و درمان های خاصی را می طلبد…» فیلم «مردی از جنس بلور» (۱۳۷۷) به کارگردانی سعید سهیلی نخستین حضور سینمایی کرامتی هست، ولی بعضی اعتقاد دارند که او با فیلم «مرد بارانی» (۱۳۷۸) به کارگردانی ابوالحسن داوودی تبدیل به ستاره شد.

محمدرضا گلزار
محمدرضا گلزار در ابتدای دهه چهارم زندگی خود به سر می برد و از همان ابتدای ورودش به سینما با استقبال خوبی از سوی مخاطب ها روبه رو شد. گلزار از طریق موسیقی توانست نامی جهت خودش دست و پا کند و بعد از این اتفاق بود که وارد سینما شد. او در سال ۱۳۷۷ در گروه موسیقی «آریان» که بسیار پر طرفدار هم بود به نواختن گیتار مشغول بود.

پس از آن مورد توجه ایرج قادری کارگردان کهنه کار سینما قرار داده شد و در فیلم «سام و نرگس» (۱۳۷۹) در یکی از نقش های مهم ظاهر شد.

سپس در فیلم «شام آخر» (۱۳۸۰) فریدون جیرانی هم حاضر و تبدیل به یک ستاره شد. او این روزها با فیلم «دلم می خواد» فرمان آرا روی پرده های سینما حاضر است.

از پور عرب و هاشم‌پور تا کرامتی وبهرامی

رویا نونهالی
رویا نونهالی در اواسط دهه پنجم زندگی اش قرار دارد. او یکی از بازیگرهای زن قدرتمند سینمای کشور عزیزمان ایران هست. نونهالی نخستین بازیگر زنی است که با نخستین حضورش روی پرده سینما با فیلم «عروسی خوبان» (۱۳۶۷) به کارگردانی محسن مخملباف توانست گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین بازیگر زن را از هفتمین جشنواره فیلم فجر برباید.

. او یک بار دیگر هم جهت بازی در فیلم «بوی کافور عطر یاس» (۱۳۷۸) فرمان آرا گروه تحریریه سایت بلورین گرفته هست. بنابراین نونهالی از نخستین بازی خود در سینما تبدیل به یک ستاره مهم شده است هست. نونهالی این روزها با فیلم «دلم می خواد» فرمان آرا دوباره روی پرده های سینما رفته و مانند رضا کیانیان در زیاد فیلم ها فرمان آرا حاضر بوده است.

سارا بهرامی بازیگر دهه شصتی سینمای کشور عزیزمان ایران است که توانسته به سرعت تبدیل به یکی از بازیگرهای مورد توجه سینمای کشور عزیزمان ایران تبدیل بشود. او این روزها با فیلم های «دارکوب» شعیبی و «هزارپا» داودی روی پرده سینماها حاضر هست. او در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر (۱۳۹۶) جهت بازی در فیلم «دارکوب» توانست گروه تحریریه سایت بلورین عالی ترین بازیگر نقش اول زن را برباید. بهرامی بازیگر جدیدی در سینمای کشور عزیزمان ایران محسوب می شود و جهت نخستین بار در دو فیلم «آینه های روبرو» (۱۳۸۸) به کارگردانی نگار آذربایجانی و «تهرون» (۱۳۸۸) ساخته نادر تکمیل همایون به عنوان بازیگر ظاهر شد. به نظر می رسد که باید منتظر درخشش بازیگرهای دهه شصتی بیشتری هم باشیم.

روزنامه ابتکار

این روزها فیلم های مختلفی روی پرده های سینما رفته هست. آثاری که در اکران عمومی میزبان مخاطب ها هستند و بلیت گران قیمتی هم معادل ۱۵ هزار تومان دارند زیاد بر بازی

واژه های کلیدی: ایران | تبدیل | ستاره | سینما | بازیگر | سینمای | بازیگری | بازیگری | سینمایی | کارگردانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs